Strona główna PRZEMYŚL Już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy przekroczyło granicę

Już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy przekroczyło granicę

0
Reklama

„Już ponad 1,5 mln uchodźców wjechało z Ukrainy do Polski. Wczoraj tj. 10.03 pogranicznicy odprawili 87 tys. osób z Ukrainy” – poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

Od pierwszego dnia wojny, 24 lutego, straż graniczna odprawiła na przejściach z Ukrainą 1,52 mln osób. W piątek do godziny 7:00 odprawiono już 25,4 tys. uchodźców.

Reklama

Wczoraj na przejściu granicznym w Korczowej pojawili się Mariusz Kamiński – minister spraw wewnętrznych i administracji, Gérald Darmanin – minister spraw wewnętrznych Republiki Francuskiej oraz Nancy Faeser – minister spraw wewnętrznych, budownictwa i ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec.

Pomożemy tym ludziom godnie przetrwać tragiczny czas dla ich Ojczyzny. Będziemy z nimi – Polska, Francja, Niemcy oraz wszystkie państwa Unii Europejskiej. Ta wizyta w Korczowej jest tego dowodem – powiedział szef polskiego MSWiA w odniesieniu do sytuacji uchodźców wojennych z Ukrainy.

Wspólnie z ministrami spraw wewnętrznych Francji i Niemiec podejmujemy działania już teraz, aby w sposób godny, szybki i jak najmniej uciążliwy uchodźcy wojenni z Ukrainy mogli przemieszczać się swobodnie po Europie – powiedział minister Mariusz Kamiński. – Mamy deklarację pomocy i to będzie pomoc konkretna. Zorganizujemy – jako ministrowie spraw wewnętrznych – sprawną, szybką logistykę dla ofiar wojny w Ukrainie, które szukają miejsca poza Polską – dodał.

Zawiązaliśmy nieformalny sztab między MSW Polski, Niemiec i Francji, w który włączymy ministrów spraw wewnętrznych innych państw Unii Europejskiej, żeby zmierzyć się z tym wielkim wyzwaniem, jakim jest fala uchodźców wojennych w Europie – poinformował minister Mariusz Kamiński.

Poprzedni artykułPoseł Kurowska zmienia zdanie? Nie poparła projektu ustawy Stop segregacji
Następny artykuł79-latek potrącił dwie nastolatki. Obie trafiły do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!