Strona główna PRZEMYŚL Już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy przekroczyło granicę

Już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy przekroczyło granicę

0
Reklama

„Już ponad 1,5 mln uchodźców wjechało z Ukrainy do Polski. Wczoraj tj. 10.03 pogranicznicy odprawili 87 tys. osób z Ukrainy” – poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.

Od pierwszego dnia wojny, 24 lutego, straż graniczna odprawiła na przejściach z Ukrainą 1,52 mln osób. W piątek do godziny 7:00 odprawiono już 25,4 tys. uchodźców.

Reklama

Wczoraj na przejściu granicznym w Korczowej pojawili się Mariusz Kamiński – minister spraw wewnętrznych i administracji, Gérald Darmanin – minister spraw wewnętrznych Republiki Francuskiej oraz Nancy Faeser – minister spraw wewnętrznych, budownictwa i ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec.

Pomożemy tym ludziom godnie przetrwać tragiczny czas dla ich Ojczyzny. Będziemy z nimi – Polska, Francja, Niemcy oraz wszystkie państwa Unii Europejskiej. Ta wizyta w Korczowej jest tego dowodem – powiedział szef polskiego MSWiA w odniesieniu do sytuacji uchodźców wojennych z Ukrainy.

Wspólnie z ministrami spraw wewnętrznych Francji i Niemiec podejmujemy działania już teraz, aby w sposób godny, szybki i jak najmniej uciążliwy uchodźcy wojenni z Ukrainy mogli przemieszczać się swobodnie po Europie – powiedział minister Mariusz Kamiński. – Mamy deklarację pomocy i to będzie pomoc konkretna. Zorganizujemy – jako ministrowie spraw wewnętrznych – sprawną, szybką logistykę dla ofiar wojny w Ukrainie, które szukają miejsca poza Polską – dodał.

Zawiązaliśmy nieformalny sztab między MSW Polski, Niemiec i Francji, w który włączymy ministrów spraw wewnętrznych innych państw Unii Europejskiej, żeby zmierzyć się z tym wielkim wyzwaniem, jakim jest fala uchodźców wojennych w Europie – poinformował minister Mariusz Kamiński.

Reklama
Poprzedni artykułPoseł Kurowska zmienia zdanie? Nie poparła projektu ustawy Stop segregacji
Następny artykuł79-latek potrącił dwie nastolatki. Obie trafiły do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj