Już podczas tego weekendu (tj. 28- 30 sierpnia) odbędzie się jedno z większych wydarzeń na Podkarpaciu, czyli Europejski Stadion Kultury. ESK łączy wiele dziedzin kultury, między innymi muzykę, fotografię, teatr, i film.

Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy)

Festiwal Wschód Kultury jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i trzy polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udział we wszystkich wydarzeniach pod szyldem Wschód Kultury jest bezpłatny – impreza objęta jest patronatem programu Kultura Dostępna.

Należy pamiętać jednak aby zarejestrować się na koncert główny i wydarzenia towarzyszące, liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja na koncert główny: bit.ly/BiletyKoncertGłówny

Rejestracja na poszczególne wydarzenia: bit.ly/biletywydarzenia

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  stadionkultury.pl

Pogram festiwalu:

Piątek, 28 sierpnia

10.00 – 18.00 – „Pandomia” – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)

10.00 – 18.00 – „Dyplomy 2020” – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie – Galeria Miejska, ul. Dąbrowskiego 29

10.00 – 18.00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13

9.00 – 19.00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

9.00 – 19.00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 11.00 – warsztaty ilustratorskie – prowadzenie Bogna Sroka-Mucha – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

11.00 – 12.00 – warsztaty animacji poklatkowej – prowadzenie Katarzyna Agopsowicz – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

od g. 12.00 – „Rzeszowskie Etnograffiti” praca nad graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

12.00 – 16.00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

14.00 – 00.00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

16:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wieszanie prac, ul. Matejki 10

16.00 – 17.00 – Brave Kids – finał projektu – klub festiwalowy, Bulwary

16.00 – 18.00 – A3Teatr – warsztaty lampionów, które zostaną wykorzystane do parady „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – klub festiwalowy, Bulwary

17.00 – 18.45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

20.00 – 23.00 – Koncert Główny w Hali Podpromie, wystąpią: Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego oraz Zespołem Mistrzów, Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia), Sorry Boys i Megobrebi (Gruzja), Miuosh i GO A (Ukraina), Nosowska i PVNCH (Ukraina)

23.00 – 01.00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

 

Sobota, 29 sierpnia

10.00 – 18.00 – „Pandomia” – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29

10.00 – 18.00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego w Rzeszowie – Galeria Miejska, ul. Dąbrowskiego 29

10.00 – 18.00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – (foyer) Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 19.00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 19.00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 12.00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy), Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

od g. 12.00 – „Rzeszowskie Etnograffiti” praca nad graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

12.00 – 15.30 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – montaż prac, ul. Matejki 10

12.00 – 00.30 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

13.00 – 14.00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada), ul. 3 Maja 9

13.00 – 18.00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci realizowane przez Rzeszowski Dom Kultury: kulkowy labirynt z materiałów recyklingowych, pachnące lawendowe woreczki, szkło na wesoło, nietuzinkowa skała – klub festiwalowy, Bulwary

14.00 – 16.00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy) – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

15.00 – 16.00 – Mały Teatr Sensoryczny – dla dzieci od 3 roku życia, klub festiwalowy, Bulwary

15.00 – 19.00 – warsztaty Etno-grafika – poznanie technik graficznych takich jak: linoryt, druk płaski z blachy offsetowej i przedruk (obowiązują zapisy)

15.00 – 19.00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

15.00 – 19.00 Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16.00 – 17.00 – parada teatralna „Zmysły” A3Teatr – Rynek, ul. 3 Maja

16.00 – 17.00 – wernisaż wystawy prac Galerii Bezdomnej w Nierzeczywistej (wystawa potrwa do 12 września), ul. Matejki 10

16.00 – 20.00 – ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne – działania z udziałem edukatorów BWA w Krośnie – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

17.00 – 18.45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

19.00 – 22.30 – Koncert Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki – klub festiwalowy, Bulwary

19.00 – 22.00 – Art Celebration: Zły – soundtruck do książki – Aga Zaryan, Robert Cichy, kapela z Targówka, raper Proceente, AC Band Michał Szkil – fortepian, Jakub Kozłowski – kontrabas, gitara basowa, Patryk Dobosz – perkusja, Tomasz Nowak – trąbka, Zbigniew Jakubek – syntezatory, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – sample, głos; prowadzenie: Marcel Woźniak – Sala Polska Hotelu Bristol, Rynek 20

19.00 – 20.00 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I LO, ul. 3 Maja 15

20:00 – 21:00 – ART on the border – podwórko muzyczno-artystyczne – koncert zespołu The Freeborn Brothers – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

20.00 – 21.00 – Na Styku – zderzenie instrumentów dawnych z najnowszą technologią muzyczną – instalacja Fundacji Precyzja – BWA, ul. Sobieskiego 18

20.30 – 21.30 – „Mały Książę” – opowieść malowana piaskiem – widowisko multimedialne – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul Jagiellońska 24

23.00 – 01.00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

 

Niedziela, 30 sierpnia

10.00 – 18.00 – Wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 19.00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

10.00 – 19.00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

od g. 12.00 – „Rzeszowskie Etnograffiti” praca nad graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

 

12.00 – 21.00 – Bitwa o Wschód vol. 4 – warsztaty oraz bitwy break dance – Przystań na Lato, ul. Szopena 35A

10.00 – 18.00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wystawa prac (wystawa potrwa do 13 września), ul. Matejki 10

11.00 – 17.00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada)

12.00 – 20.00 – Na Styku – instalacja audiowizualna – koncert – BWA, ul. Sobieskiego 18

12.00 – 22.00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

12.00 – 13.00 – Dróżki i ścieżki muzycznej wycieczki – koncert edukacyjny dla dzieci – Mobilna Filharmonia – klub festiwalowy, Bulwary

14.00 – 17.00 – Etno Inspiracje – warsztaty dla dzieci „Zrób swój instrument”, warsztaty bębniarskie, „Ogród dźwięków”, warsztaty tworzenia lalek motanek – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

14.00 – 18.00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

14.00 – 18.00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16.30 – 17.30 – „Alicja w Krainie Czarów” – premiera spektaklu dla dzieci wg adaptacji Gabriela Gietzky`ego – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 (obowiązują bezpłatne zaproszenia)

16.30 – 17.30 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15

17.00 – 18.45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

18.00 – 19.00 – koncert edukacyjny, interaktywny dla dzieci – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

20.00 – 21.00 – parada teatralna „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej” – A3Teatr, przejście z klubu festiwalowego na Al. Lubomirskich

21.00 – 22.30 – koncert zespołu DYM oraz Czarny Bez wraz z mappingiem autorstwa Dariusza Makaruka, parking Hali Podpromie