Strona główna WIADOMOŚCI Jutro rząd zniesie niektóre restrykcje? Zapowiedziano konferencję

Jutro rząd zniesie niektóre restrykcje? Zapowiedziano konferencję

676
0
22.10.2020 RADOM POBIERANIE WYMAZOW TEST COVID 62 BLP RADOM LOTNISKO FOT.DWOT

Na środę zaplanowana jest kolejna konferencja premiera i szefa resortu zdrowia, na której przedstawione zostaną informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej. Możliwe, że część restrykcji zostanie zniesiona.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany we wtorek w programie Radia ZET o możliwość znoszenia obostrzeń stwierdził, że:
Trzeba poczekać, by sytuacja wróciła do normalności również w zakresie sektora medycznego – dodał. Przyznał jednocześnie, że może to być „przełom maja i czerwca”. – Pod względem obciążenia infrastruktury szpitalnej, cały czas jesteśmy wysoko, wysoko ponad poziomem II fali- tłumaczył.

W środę przedstawione mają zostać nowe restrykcje, które obowiązywać będą w czasie majówki. Według Niedzielskiego, w pierwszej kolejności brany jest pod uwagę powrót dzieci do szkół.

W dalszej kolejności przywrócone drobne usługi: fryzjerzy, branża beauty, drobne usługi, później może handel wielkopowierzchniowy, w perspektywie są też hotele, a na końcu restauracje i fitnessy.

Beata Lubecka z Radia ZET, która rozmawiała z Niedzielskim zapytała ministra o zniesienie nakazu noszenia masek na zewnątrz. Ten odrzekł, że bliżej końca maja może to nastąpić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here