Strona główna WIADOMOŚCI Jutro poznamy nowe obostrzenia dotyczące m.in. nadchodzącej majówki

Jutro poznamy nowe obostrzenia dotyczące m.in. nadchodzącej majówki

0
Reklama

Na środę zaplanowano konferencję ministra zdrowia Adam Niedzielskiego, na której przedstawione zostaną nowe obostrzenia. Szef resortu zdrowia przedstawi też aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. Nowe restrykcje mają sięgać aż do majówki.

Trwają rozmowy w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. Analizowana jest obecna sytuacja epidemiczna w kraju, dynamika zakażeń i to, czy wprowadzone dotychczas obostrzenia działają.

Reklama

Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami – też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło- powiedział w rozmowie z Rp.pl minister zdrowia.

Obecnie działają restrykcje wprowadzone jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy. Tydzień temu przedłużone zostały do 18 kwietnia. Zamknięte są obiekty sportowe, korty tenisowe, galerie handlowe, a w otwartych sklepach i miejscach kultu religijnego obowiązuje reżim sanitarny związany z liczbą osób dozwoloną na daną powierzchnię. W szkołach trwa nauka zdalna.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!