Strona główna RZESZÓW Jubileusz Galerii Rzeszów – czy się odbędzie?

Jubileusz Galerii Rzeszów – czy się odbędzie?

0
Reklama

Choć od zdarzenia do którego doszło w Galerii Rzeszów, gdzie w jednym ze sklepów zawalił się podwieszany sufit, minął już blisko tydzień, to nadal sprawa ta budzi wiele niepokojów i stawia pod znakiem zapytania jubileusz istnienia galerii i planowane w związku z nim imprezy.
Przypomnijmy, iż do wypadku doszło w minioną niedzielę. W lokalu handlowym „Szachownica”, mieszczącym się w Galerii Rzeszów, oberwał się podwieszany sufit, raniąc 10 osób. Część z nich trafiła do szpitala. Zaraz po zdarzeniu cały budynek został zamknięty i zabezpieczony w celu wyjaśnień okoliczności wypadku. Obecnie, po szczegółowej kontroli sprawdzającej stan budynku, galeria jest otwarta dla klientów. Wyłączony jest jedynie ten jeden butik, w którym doszło do oberwania konstrukcji. W „Szachownicy” trwa remont a ponowne otwarcie planowane jest już na koniec listopada.
We wtorek na stronie internetowej obiektu opublikowane zostało oświadczenie administracji  Galerii Rzeszów, iż niedzielne zdarzenie i uszkodzenie sufitu na jednym ze stoisk, nie wpływa negatywnie na pozostałą część galerii i możliwe jest jej dalsze, bezpieczne funkcjonowanie. Pomimo tych zapewnień, wielu ludzi boi się korzystać z budynku. Swój niepokój w tej kwestii wyraziła także Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, podczas środowej konferencji prasowej.
Wszystko dlatego, iż w najbliższych dniach będzie miała miejsce 6 rocznica otwarcia Galerii Rzeszów (centrum handlowe zostało otwarte 9 listopada 2012 r.) i z tej okazji planowane są różne wydarzenia, które z pewnością przyciągną większą liczbę osób.  Wojewoda poprosiła więc, by specjalny nadzór nad tą sprawą objął wojewódzki i powiatowy  inspektorat nadzoru budowlanego.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa informuje, iż za bezpieczeństwo funkcjonowania i użytkowania budynku odpowiada jego właściciel, zaś do kompetencji inspektoratu należy wyłącznie kontrola, czy dany obiekt spełnia przepisy prawa budowlanego i został postawiony zgodnie z nim. Dodatkowo właściciel budowli przedstawił w tej sprawie niezbędne dokumenty potwierdzające, iż konstrukcja całego obiektu nie została naruszona i możliwe jest jej dalsze użytkowanie.
Na oficjalnej stronie Galerii Rzeszów możemy znaleźć informacje o planowanych w dniach 9-10 listopada urodzinach, w tym o koncercie Natalii Kukulskiej. Jednak czas pokaże jak duża będzie to impreza i jak wiele osób zdecyduje się wziąć w niej udział.

 
 

Reklama
Reklama