Strona główna RZESZÓW Joe Biden przyleci do Rzeszowa? Wszystko na to wskazuje

Joe Biden przyleci do Rzeszowa? Wszystko na to wskazuje

0
Joe Biden, fot. źr. Twitter/POTUS
Reklama

Od kilku dni w sieci trwają spekulacje, czy prezydent USA Joe Biden podczas podróży do Polski odwiedzi żołnierzy US Army w Rzeszowie.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przekazał dziś wieczorem za pośrednictwem Twittera o odwołanych kursach linii miejskich i zamkniętej części dróg wokół lotniska w Jasionce. Wszystko wskazuje na to, że planowany jest przylot prezydenta Stanów na spotkanie.

Reklama

Dziś wiceminister spraw zagranicznych w rozmowie w RMF powiedział:

Nie jest wykluczone, że prezydent Biden spotka się także z amerykańskimi żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej, którzy stacjonują pod Rzeszowem. W naturalny sposób dla mnie byłoby to oczywiste, że głowa państwa amerykańskiego chce spotkać się ze swoimi żołnierzami podziękować im za służbę i pomoc sojuszniczą – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Marcin Przydacz.

Media w regionie podają, że pracownicy firm znajdujących się nieopodal lotniska mają szybciej zakończyć jutro dzień pracy.

Biden ma spotkać się w sobotę w stolicy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Obecnie lotnisko w Jasionce jest strategicznym miejscem na mapie wschodniej flanki NATO. Stacjonują tu żołnierze US Army z elitarnej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Nieoficjalnie mówi się, że w Jasionce wylądowały też osławione baterie Patriot, które unieszkodliwiają nie tylko pociski manewrujące i rakiety balistyczne, ale także drony, samoloty czy śmigłowce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!