Strona główna RZESZÓW Jest wniosek o obserwację psychiatryczną podejrzanego o zabójstwo psycholog

Jest wniosek o obserwację psychiatryczną podejrzanego o zabójstwo psycholog

0
Reklama

W Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie prowadzone jest śledztwo przeciwko Arturowi R. któremu prokurator 1 Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie przedstawił zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, działając w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej Bogumiły B., oraz bezprawne pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem i czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, tj.
o przestępstwa z art. 189 § 3 k.k. w zw. z art. 223 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 2 pkt 1 k.k. w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.

Przedmiotowe śledztwo zostało wszczęte w dniu 23 lutego 2022 roku.

Reklama

W przedmiotowym śledztwie dotychczas zebrano bardzo obszerny materiał dowodowy, w tym przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Aktualnie w sprawie uzyskano opinię zespołu biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa. Z treści uzyskanej opinii wynika m. in., iż biegli nie są w stanie po przeprowadzeniu jednostkowych badań w warunkach ambulatoryjnych wydać jednoznacznej opinii, dlatego też zgłosili konieczność przeprowadzenia badania stanu zdrowia psychicznego podejrzanego połączonego z jego obserwacją. Wobec powyższego tut. Prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie postanowienia w przedmiocie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego Artura R. na okres 4 tygodni.        

Dalsze czynności i sposób zakończenia postępowania determinowany będzie ustaleniami płynącymi z treści opinii uzyskanej po obserwacji podejrzanego.

Reklama
Poprzedni artykułRusza budowa koreańskiej fabryki w Stalowej Woli
Następny artykułZakopower gwiazdą drugiego dnia obchodów 85-lecia COP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!