Strona główna WIADOMOŚCI Jest ślisko. Zachowajmy ostrożność na drogach

Jest ślisko. Zachowajmy ostrożność na drogach

0

Od kilku dni na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Podczas ostatnich dni doszło do kilku zdarzeń drogowych. Ropczyccy policjanci apelują o ostrożność.


Jak niebezpiecznie może być na drodze, przekonali się w piątek kierujący skodą i audi. Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Wola Ociecka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący skodą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w kierującą audi, jadącą przeciwnym pasem ruchu. W wyniku doznanych obrażeń kierująca audi została przewieziona do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Również w piątek, w miejscowości Lubzina, kierujący VW, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hyundaiem i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.
Dzisiaj miało miejsce kolejne kilka zdarzeń. W Nawsiu kierujący fordem focusem, na łuku drogi uderzył w bariery energochłonne. Natomiast na jednym z parkingów w Wielopolu Skrzyńskim, w trakcie zawracania kierujący oplem zsunął się na zaparkowaną toyotę. Również kierowca autobusu, na oblodzonej jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i tyłem zjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście kierowca w tym czasie nie przewoził pasażerów.
Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie na wzniesieniach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych, gdyż w tych miejscach droga często bywa oblodzona. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na takiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków, niekiedy tych najbardziej tragicznych.
Bądźmy ostrożni także korzystając z chodników i poboczy dróg, gdyż one, podobnie jak jezdnie, mogą być mocno oblodzone.

źr. KWP
 

Poprzedni artykułKolbuszowa: Uwaga na drogach. Dachowanie auta
Następny artykułPrzyłęk, Kolbuszowa: Zderzenie z sarną na drodze [Aktualizacja]