Mieszkaniec Przemyśla złożył w prokuraturze doniesienie ws. świadomego narażenia życia i zdrowia mieszkańców przez lek. Bodnara, lokalnych czasopism oraz NFZ.

Do prokuratury wpłynęło doniesienie przeciwko lek. Włodzimierzowi Bodnarowi, NFZ, Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Przemyślu, Naczelnej Izbie Lekarskiej oraz mediom lokalnym.

“Leczył pacjentów na Covid-19 lekiem, który na terenie RP nie był zarejestrowany ani przebadany na ten rodzaj choroby”. W zawiadomieniu o działalności pana Bodnara w zakresie leczenia Covid-19″ lekiem amantadyna i związanej z tym postawy głównych instytucji odpowiedzialnych za zdrowie i życie mieszkańców”.- podał portal Nowiny24.pl

 Przemyślanin twierdzi też, że lekarz przeprowadzał na pacjentach eksperymenty, nie kierował ich do szpitala zakaźnego. Nowiny podały też, że: “Ma zastrzeżenia również do mediów lokalnych. “Przekaz, że połykając jakieś niesprawdzone pigułki ludzie wyzdrowiją z Covid-19 oraz nie będą zarażać innych to szarlataństwo i zatruwanie umysłów”.

1 grudnia lekarz Bodnar zaprzestał stosowania amantadyny u pacjentów covidowych, ze względu na rozporządzenie ministra zdrowia.

Koniec leczenia Covid-19 amantadyną. Jest decyzja MZ