Strona główna WIADOMOŚCI Jest decyzja ws. kryterium wiekowego dla seniorów podlegających szczepieniu

Jest decyzja ws. kryterium wiekowego dla seniorów podlegających szczepieniu

0

Wiemy już, że początkiem nowego roku ma być dostępna szczepionka na Covid-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał kryteria wiekowe dla seniorów, którzy jako jedni z pierwszych mają zostać zaszczepieni.


Masowe szczepienia przeciwko Covid-19 mogą rozpocząć się już w styczniu nadchodzącego roku. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jak będzie wyglądać sprawa szczepień i kto pierwszy otrzyma je.

– Chcemy przekonywać, dać wolny wybór. Nie jest tajemnicą, że ludzie mają wątpliwości. To jest szczepionka, która wchodzi na rynek i pojawia się po raz pierwszy w obrocie. Będziemy starali się dać gwarancję bezpieczeństwa i przekonywać – oświadczył szef resortu zdrowia w „Salonie Politycznym Trójki”.Zdefiniowaliśmy grupy priorytetowe. Oczywiście zaczniemy od medyków, a potem służby mundurowe, potem pomyślimy o seniorach. Chcemy robić to sekwencyjnie – powiedział Niedzielski, dodając, że wśród seniorów najpierw szczepionkę dostaną osoby powyżej 75. roku życia. Będziemy schodzili w dół rocznikami.
Poprzedni artykułWłamywacz wpadł na gorącym uczynku. Kradł wartościowe rzeczy
Następny artykułW stawie odnaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny