Strona główna Bez kategorii Jest areszt dla mężczyzny, który zaatakował w Rzeszowie nożem

Jest areszt dla mężczyzny, który zaatakował w Rzeszowie nożem

0
Reklama

7 zarzutów usłyszał 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który w piątek zaczepiał i atakował przechodniów w Rzeszowie. Wszystko zaczęło się od awantury w biurze adwokackim, po której mężczyzna, najprawdopodobniej nożem, zranił mecenasa. Później do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia o zaczepianych i atakowanych przez niego osobach. Ponadto 24-latek, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję. Zaalarmowani policjanci zatrzymali mężczyznę przy ul. Grunwaldzkiej. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

W piątek około godz. 10, dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał pierwsze zgłoszenie. W biurze przy ul. Rejtana mężczyzna zaatakował pracownika kancelarii adwokackie. Wywołał awanturę, a nastepnie zaatakował pokrzywdzonego i zranił nożem.

Z czasem do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia. Ktoś widział dziwnie zachowującego się mężczyznę. Na ul.Kolejowej nieznany mężczyzna zaczepił dwie dziewczyny, a chwilę później w pobliżu próbował wyrwać portfel klientowi banku. Kolejne zdarzenie zgłosił mężczyzna zaatakowany w pobliżu galerii przy ul. Piłsudskiego. Napływające zgłoszenia i informacje oraz ustalony na tej podstawie rysopis napastnika, wskazywał, że wszystkie zdarzenia związane były z tym samym mężczyzną.

Reklama

Już od pierwszego sygnału policjanci rozpoczęli przeczesywanie miasta w poszukiwaniu napastnika. W tym czasie do policjantów dotarło kolejne zgłoszenie o kolizji, którą również mógł spowodować poszukiwany.

Około godz. 15, do dyżurnego komendy dotarła wiadomość, że poszukiwany został zauważony na Placu Farnym. Na miejsce niezwłocznie pojechały policyjne patrole i po krótkim pościgu zatrzymały mężczyznę na ul. Grunwaldzkiej. 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków i alkoholu, dodatkowo policjanci znaleźli przy nim środki odurzające. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny.

Zaraz po zatrzymaniu policjanci rozpoczęli czynności procesowe, mające ustalić szczegółowe okoliczności poszczególnych zdarzeń. Zebrany materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. W niedzielę prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu 7 zarzutów – usiłowanie spowodowanie niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowi i utraty życia, usiłowania rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą policjantów do zaniechania czynności oraz naruszenia nietykalności cielesnej i czynności narządów ciała funkcjonariuszy. 24-latek odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków, a w odrębnym postepowaniu za spowodowanie kolizji. W poniedziałek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!