Strona główna STRZYŻÓW Jest akt oskarżenia za rozbój i kradzież złota o wartości ponad 370...

Jest akt oskarżenia za rozbój i kradzież złota o wartości ponad 370 tys. zł

0
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w dniu 27 czerwca 2023 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Strzyżowie, akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, tj. 36 letniej Żanecie K., 33 letniemu Dariuszowi R., 30 letniemu Romanowi P. i 47 letniemu Pawłowi S., których oskarżono o popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu na szkodę Grzegorza C. (art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.)

Dodatkowo Dariusza R. oskarżono o żądanie od pokrzywdzonego Grzegorza C. korzyści majątkowej w zamian za zwrot przywłaszczonych wyrobów ze złota (art. 286 § 2 k.k.) oraz posiadanie substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62 ust 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii).

Reklama

Natomiast Pawła S. oskarżono dodatkowo o popełnienie przestępstwa polegającego na podjęciu działań w celu nakłonienia funkcjonariusza Policji do naruszenia przepisów prawa w związku z zaistniałym rozbojem (art. 18 § 2 k.k. w zw. z art. 231 § 1 k.k. w zw. z art. 266 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.)

Jak ustalono w toku prowadzonego śledztwa, w dniu 10 lipca 2022 roku pokrzywdzony Grzegorz C. około godz. 22.00, wrócił do swojego miejsca zamieszkania w Strzyżowie. Wówczas, gdy wysiadał z samochodu, został zaatakowany przez dwóch napastników, tj. Dariusza R. i Romana P., którzy uprzednio zaplanowali powyższy sposób działania wspólnie z Żanetą K. i Pawłem S. W wyniku zaistniałego zdarzenia, sprawcy powodując obrażenia ciała u Grzegorza C. w wyniku zadawanych uderzeń w okolice głowy, dokonali kradzieży na jego szkodę wyrobów ze złota na łączną kwotę 370.290,00 zł.

Na skutek podjętych czynności operacyjnych – wykrywczych i procesowych, przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, doszło do odzyskania pełnego mienia będącego przedmiotem dokonanego rozboju.

W toku śledztwa wobec wszystkich oskarżonych zastosowano również środki zapobiegawcze – ostatecznie o charakterze wolnościowym.

Żaneta K., Dariusz R. i Roman P. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, natomiast Paweł S. tylko częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. I tak wobec Żanety K. uzgodniono karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczenie kary grzywny w wysokości 100 stawek dziennych przy przyjęciu wysokości jednej stawki dziennej na kwotę 200,00 zł. Wobec Dariusza R. uzgodniono karę łączna 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczenie kary grzywny w wysokości 130 stawek dziennych przy przyjęciu wysokości jednej stawki dziennej na kwotę 300,00 zł. Natomiast wobec Romana P. uzgodniono karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzeczenie kary grzywny w wysokości 100 stawek dziennych przy przyjęciu wysokości jednej stawki dziennej na kwotę 200,00 zł.

Żaneta K. nie była uprzednio karana. Natomiast pozostali oskarżeni byli uprzednio karani, tj. Dariusz R. za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Paweł S. za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, (art. 178a § 1 k.k.), a Roman P. za przestępstwa przeciwko mieniu (art. 279 § 1 k.k.)

Za zarzucane w/w przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źr. PO Rzeszów

Poprzedni artykułWalizka pełna mięsa. Podróżny przyleciał z nią z USA
Następny artykułZnęcali się nad trzymiesięcznym dzieckiem. Synek w szpitalu, rodzice w areszcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!