Strona główna JAROSŁAW Jego wózek inwalidzki uległ awarii. 34-latek otrzymał pomoc

Jego wózek inwalidzki uległ awarii. 34-latek otrzymał pomoc

0
Reklama

Wczoraj po godz. 22, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Pełkiniach, mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim, omija wyrwy na drodze i może się przewróć. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zatrzymała się, wówczas mężczyzna poprosił ją o wezwanie pomocy, co też zrobiła.

Kiedy dyżurny ponownie próbował skontaktować się z kobietą, aby doprecyzowała miejsce, w którym znajduje się mężczyzna, jej telefon był już nieaktywny. Z uwagi na późną porę i niską temperaturę, we wskazany rejon dyżurny, natychmiast skierował policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Reklama

Mundurowi, w trakcie patrolu miejscowości Pełkinie, na drodze szutrowej między polami uprawnymi, zauważyli mężczyznę, który siedział na elektrycznym wózku inwalidzkim. 34-latek owinięty był kocem. Jak oświadczył jego wózek uległ awarii, a telefon rozładował się i nie mógł sam wezwać pomocy. Poinformował, że nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach.

Na szczęście mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Funkcjonariusze przepchnęli wózek do najbliższej posesji. Dzięki reakcji zgłaszającej i natychmiastowej pomocy funkcjonariuszy, 34-letni mieszkaniec Jarosławia, bezpiecznie wrócił do swojego domu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!