Strona główna BRZOZÓW Jeden bez uprawnień, drugi z gazem do dechy. Obaj poniosą konsekwencje

Jeden bez uprawnień, drugi z gazem do dechy. Obaj poniosą konsekwencje

0
Reklama

Każdego dnia policjanci z brzozowskiej drogówki wyjeżdżają na drogi naszego powiatu, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Reagują na każde naruszenia przepisów, zarówno popełnianych przez pieszych, jak i kierujących pojazdami.

Jednym ze sposobów pełnienia służby na drodze, jest kontrolowanie prędkości. Funkcjonariusze wykorzystują do tego urządzenia, które za pomocą wiązki laserowej precyzyjnie określają, z jaką prędkością przemieszcza się dany pojazd.

Wczoraj, podczas takich kontroli, ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń, dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jednym z kierowców był 23-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który jadąc oplem przekroczył w Golcowej prędkość jadąc 78 km/h. To jednak nie było jedyne wykroczenie, którego się dopuścił. Po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz sprawą 23-latka zajmie się sąd, a za kierowanie bez uprawnień zostanie mu orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W Grabownicy Starzeńskiej, podczas kontroli, policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę bmw, który pędził z prędkością 103 km/h. Mieszkaniec powiatu sanockiego został ukarany mandatem oraz zatrzymane zostały mu uprawnienia na okres trzech miesięcy.

Pomimo licznych kampanii społecznych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz apeli policjantów o tym, jak niebezpiecznym wykroczeniem jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości, funkcjonariusze każdego dnia ujawniają kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!