Strona główna JASŁO Jasło: Trzymał granat i amunicję jako ozdoby na kuchni kaflowej

Jasło: Trzymał granat i amunicję jako ozdoby na kuchni kaflowej

0

Jasielscy policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną amunicję z czasów II wojny światowej. W domu 38-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk naboi karabinowych oraz granat moździerzowy. W świetle obowiązujących przepisów przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


W miniony wtorek po godz. 6, policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego, odwiedzili 38-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. W trakcie przeszukania jego domu funkcjonariusze ujawnili niebezpieczne przedmioty, których posiadanie na mocy obowiązujących przepisów jest surowo zabronione. Mężczyzna w drewnianej skrzyni przechowywał kilkadziesiąt pocisków karabinowych różnego kalibru, łuski oraz zapalniki do pocisków artyleryjskich pochodzące z czasów II wojny światowej. W skład niebezpiecznego arsenału zaliczał się jeszcze granat moździerzowy 82 mm, który ustawiony był jako ozdoba na kuchni kaflowej.
Po wykonaniu oględzin, amunicję zabezpieczyli saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Policja apeluje:

W przypadku znalezienia niewybuchów, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Pamiętajmy, że pomimo upływu lat znaleziona amunicja w wielu przypadkach jest w pełni sprawna i stanowi duże zagrożenie.

źr. KPP Jasło

Poprzedni artykułDziś pogrzeb Pawła Adamowicza. W całym kraju trwa żałoba narodowa
Następny artykułKoniaczów, Jarosław: Tragiczny pożar domu jednorodzinnego