Strona główna JASŁO Jasło: Jechał w terenie zabudowanym 147 km/h

Jasło: Jechał w terenie zabudowanym 147 km/h

0

W miniony piątek jasielscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ”Prędkość”. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach reagowali na wszelkiego rodzaju naruszenia przepisów, jednak w dużej mierze studzili zapędy tych kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. W efekcie prowadzonych działań 6 kierowców pożegnało się na 3 miesiące z prawem jazdy.


Prowadzenie stałego nadzoru nad ruchem drogowym i egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego – w tym określonych limitów prędkości – stanowi jedno z najbardziej strategicznych zadań Policji. Stanowczo należy podkreślić, że konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych  limitów prędkości, ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.
Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, w ostatnich latach jest przyczyną ok. 25% wypadków drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi 40% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.
Jasielscy policjanci wączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość”. Podczas piątkowej akcji mundurowi prowadzili kontrole prędkości w kilkunastu punktach na terenie powiatu jasielskiego. Ujawnili wiele wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości jednak w szęściu przypadkach, kierujący pozwolili sobie na zbyt wiele i w efekcie pożegnali sie z prawem jazdy na  najbliższe 3 miesiące.
Nie sposób nie wspomnieć o rekordziście, który z zawrotną prędkością jechał krajową 28. Około godziny 20.30 w Szebniach policjanci laserowym miernikiem zmierzyli prędkość jadącego volkswagena. Samochód jechał bardzo szybko. Kierujący nim 33-letni. mieszkaniec powiatu gorlickiego w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził z prędkością 147 km/h.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną i stracił prawo jazdy.
źr. KPP Jasło 

Poprzedni artykułTarnowiec: Uciekał przed policją bo był pijany. Skończył w rowie
Następny artykułOsiek Jasielski: Kierował autem mając ponad 4 promile