W ciągu ostatnich dni w dwóch podkarpackich szpitalach doszło do podobnych ekscesów. Jak podaje serwis Jaslo4u.pl  w nocy z soboty na niedzielę 31-letni mężczyzna, który trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  w Jaśle zdewastował cały gabinet zabiegowy. Podobnego czynu dopuścił się 39-letni pacjent, który trafił dziś  tuż przed godz. 6 rano, na izbę przyjęć niżańskiego szpitala. Obydwaj byli pijani.

Nikt z personelu medycznego nie spodziewał się, że 31-letni mężczyzna, który trafił minionej nocy do Szpitalnego…

Opublikowany przez Jasielski Portal Informacyjny Jaslo4U.pl Niedziela, 6 sierpnia 2017

Mężczyzna trafił do jasielskiego SOR-u ok. 3 nad ranem z raną nogi. 31-letni pacjent to mieszkaniec powiatu jasielskiego. Do szpitala trafił po imprezie. Miał 4 promile alkoholu w organizmie.  Istnieje podejrzenie, że niepozorny mężczyzna, który w szaleńczym ataku rzucał się po całym gabinecie niszcząc wszystko, co miał na swojej drodze był pod wpływem również innych używek.

Jasielski szpital oszacował wstępnie straty na 5 tysięcy złotych. Więcej zdjęć, na których widać zniszczony gabinet, znajdziecie na stronie internetowej Jaslo4u.pl.

Taka sytuacja : Szpital im. Polskiego Czerwonego Krzyza w Nisku Izba Przyjęć. Pacjent przywieziony przez ZRM pod wpł…

Opublikowany przez Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja. na 6 sierpnia 2017

Z kolei dziś  przed godz. 6 rano, na izbę przyjęć niżańskiego szpitala trafił  39-letni pacjent. Został on poszkodowany w bójce.  Po ok. 5 minutach pobytu na sali obserwacyjnej, podszedł do rejestracji krzycząc dlaczego tak długo czeka. Następnie uderzył w szybę recepcji niszcząc ją, po czym w samych spodenkach wyszedł z budynku .
Po niedługiej chwili został zatrzymany i raz jeszcze doprowadzony przez patrol policji na badanie. Po tym gdy lekarz zdecydował, że nie wymaga natychmiastowej opieki medycznej, 39-latek, mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, został osadzony w policyjnym areszcie. Utrzymywał, że całego zajścia nie pamięta. Miał 2 promile alkoholu we krwi…