Strona główna RZESZÓW Jasionka: Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe

Jasionka: Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe

0
Reklama

Jak podaje portal Rynek Zdrowia, działająca od lutego w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce firma Medinice zamierza wybudować Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycja kosztować będzie ponad 14 mln zł, część ma pokryć unijna dotacja.


MEDinICE to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy.
Centrum Badawczo-Rozwojowe ma zostać wyposażone w specjalistyczne i wysoko precyzyjne maszyny do inżynierii odwrotnej (skaner 3D), maszyny do obróbki CNC czy druku przestrzennego spiekające proszki metali i polimerów. Na wyposażeniu będzie również drukarka do żywic światło utwardzalnych, wytłaczarka do przewodów czy laser zawierający technologię spawania, cięcia, hartowania, drążenia z manipulatorem 3D.
W centrum będą też piece do rozprężania stali i tytanu oraz piaskarki. Natomiast na komputerach zostanie zainstalowane oprogramowanie do edycji rastrowej, projektowania 3D CAD wraz z narzędziami analitycznymi.
Zatrudnionych ma tam zostać ok. 10 specjalistów.
źr. rynek zdrowia, medinice

Reklama