Strona główna RZESZÓW Jasionka: Największy w Polsce frachtowiec wylądował w Jasionce

Jasionka: Największy w Polsce frachtowiec wylądował w Jasionce

0
Reklama

Szerokokadłubowy Boeing 767 w wersji cargo wylądował wczoraj na lotnisku w Jasionce. Samolot zostanie zbazowany na podkarpackim lotnisku skąd planowane są jego loty towarowe po Europie oraz m.in. do Ameryki Północnej, Azji i na Bliski Wschód. Wszystkiemu przyglądał się Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.


To pierwszy tej klasy frachtowiec zarejestrowany w Polsce. To także pierwsza taka maszyna operowana przez krajowego przewoźnika, czyli wrocławską spółkę SkyTaxi. Jego możliwości są olbrzymie. Maksymalny zasięg to 9600 km, a całkowita przestrzeń ładunkowa to ponad 440 m3. Maszyna może zabrać na pokład do 45 ton, w zależności od długości trasy. W dolnym luku mieści się do 12 kontenerów LD-2, natomiast górny pokład można zapełniać paletami w pięciu różnych konfiguracjach. W razie potrzeby, przewożąc ładunki specjalne, przestrzeń ładunkowa może zostać schłodzona nawet do 3°C.
Radości z bazowania samolotu towarowego tej klasy nie krył marszałek Władysław Ortyl, który podczas konferencji prasowej mówił, że to kolejny etap rozwoju podrzeszowskiego lotniska. Przypomniał o podpisanym w Miami liście intencyjnym o utworzenie połączeń towarowych, budowie specjalnego terminala czy ulokowanie u nas, drugiego po Warszawie, punktu fitosanitarnego w Polsce.
 

Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl: Jechał z banderowską flagą. Polak zareagował
Następny artykułDołącz do Watahy! Straż graniczna rekrutuje w swoje szeregi