Strona główna RZESZÓW Jasionka: IV edycja Kongresu „Business Without Limits”

Jasionka: IV edycja Kongresu „Business Without Limits”

0
Reklama

IV edycja Kongresu Business Without Limits odbędzie się w dniach 20-21 czerwca br. w Jasionce obok Rzeszowa. W sesjach tematycznych weźmie udział kilkudziesięciu prelegentów, m.in. przedstawiciele polskiego rządu, reprezentanci samorządów, biznesmeni i eksperci poszczególnych dziedzin gospodarki. Kongres wieńczyć będzie Jubileuszowa Gala z okazji drugiej rocznicy funkcjonowania obiektu G2A Arena.


Dwudniowy Kongres Gospodarczy „Business Without Limits” to cykl debat o różnorodnej tematyce skupionych wokół problematyki gospodarczej i kluczowych, a zarazem aktualnych dla niej kwestii. To także wydarzenie o dużym znaczeniu dla południowo-wschodniej Polski.  Poprzednie edycje BWL odnosiły sukces, dzięki czemu wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez biznesowych w Polsce.

Dwa lata G2Arena

W tym roku, z uwagi na setną rocznicę Niepodległej Polski i drugą rocznicę funkcjonowania G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowego Województwa Podkarpackiego, IV edycja Kongresu Business Without Limits będzie wyjątkowa. Te dwa jubileusze to doskonała okazja do podsumowań. Pretekst do diagnozy kondycji polskiej gospodarki w odniesieniu do przeszłości i początków funkcjonowania II Rzeczpospolitej jako samodzielnego bytu państwowego. Ale Kongres BWL to nie tylko spojrzenie na historię Rzeczypospolitej w kontekście gospodarczo-biznesowym oraz podsumowanie dwuletniej działalności G2A Arena jako inicjatora życia biznesowego w regionie. To przede wszystkim spojrzenie w przyszłość, by na podwalinach historii na czas dostrzec wyzwania, jakie czekają region oraz biznes na skalę krajową.
Po raz kolejny w Jasionce na Podkarpaciu będziemy dyskutować o ważnych kwestiach dla przedsiębiorców, polityków, samorządowców, analityków i mediów. Dwudniowy Kongres BWL to niezależne prezentacje, konferencje i debaty panelowe poukładane w pięciu tematycznych blokach:

Reklama
  • „100 lat polskiej gospodarki – diagnoza, filary, kierunek rozwoju”
  • „Polski system finansowy”;
  • „Nauka–Biznes–Innowacje”;
  • „Infrastruktura i budownictwo”;
  • „Energetyka i obronność”.

Jeden z wiodących tematów kongresu dotyczyć będzie sektora B+R w Polsce i na świecie. W dyskusji na ten temat udział wezmą m.in. Marta Półtorak Prezes Zarząd Marma Polskie Folie, Rafał Kalisz Wiceprezesa FIBRAIN, Serge Ferre były Prezes Nokia Europe, czy Tomasz Stypułkowski – prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.
Ponadto wśród prelegentów pojawią się m.in. Gheorghe Marian Cristescu – Prezes Zarządu Chopin Airport Development, dr Stanisław Kluza – Minister Finansów w 2006 r., prof. Antoni Stasch – Przewodniczący Rady Naukowej Europejskiego Klubu Biznesu; Krzysztof Sadecki – redaktor naczelny magazynu Businessman Today i Ambasador Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka, Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Miasta Stalowa Wola, Artur Komorowski – Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla, prof. Grzegorz Budzik – Prorektor ds. Nauki Politechniki Rzeszowskiej, Krzysztof Mailicki – Prezes Zarządu Excento, Daniel Dereniowski – Prezes Podkarpackiej Koalicji Star-upów, Michał Abramczyk – współzałożycie Domu Maklerskiego Michael Ström czy Machał Czechowski Współzałożyciela NoaTech.

Stała część Kongresu

Stałą częścią Kongresu „Business Without Limits”  jest Posiedzenie Rady Ambasadorów, którzy podsumują dwa lata działalności G2A Arena. Wskażą kluczowe elementy funkcjonowania obiektu, jak i określą strategie, cele i priorytety działalności Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. A dodajmy, że Ambasadorzy obiektu to ponad 20 znakomitych nazwisk, m.in. takich jak Rita Cosby – Dziennikarka CNN, Sege Ferre Wiceprezes Nokia Europe, Grażyna Piotrowska-Oliwa – Prezes Virgin Mobile Polska, Józef Wancer – Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas S.A., Gheorghe Marian Cristescu – Prezes Zarządu Chopin Airport Development i wielu innych.
W programie wydarzenia znajdzie się również Strefa Innowacji i Strefa Miast Podkarpackich. W Strefie Innowacji zaprezentują się klastry województwa podkarpackiego i całe gro start-upów, co jest dużą wartością dla osób, które chcą założyć działalność gospodarczą i potrzebują informacji na ten temat. W Strefie Miast Podkarpackich pojawią się stoiska miast z regionu, które jako jednostki samorządowe mają duży wpływ na rozwój gospodarczy zarówno regionu, jak i kraju.
Oprócz części stricte merytorycznej ważnym punktem Kongresu BWL będzie Jubileuszowa Gala upamiętniająca otwarcie tego najnowocześniejszego na Podkarpaciu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Uroczystość uświetni występ zakopiańskiego zespołu Future Folk grający elektroniczną muzykę taneczną z elementami folku góralskiego. Ponadto uczestnicy gali będą mogli zobaczyć pokaz taneczny zespołu Kornele Rzeszów i posłuchać koncertu skrzypcowego.

Dla uczestników wydarzenia przewidziane są  Certyfikaty z wiedzy o gospodarce.
Więcej informacji o Kongresie „Business Without Limits” na: businesswithoutlimits.pl    

Reklama