Strona główna RZESZÓW Jasionka, Rzeszów: Dziś rozpoczyna się kolejna edycja Kongresu 590

Jasionka, Rzeszów: Dziś rozpoczyna się kolejna edycja Kongresu 590

0
Reklama

Dziś i jutro w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się już po raz trzeci Kongres 590. To będą dwa dni debat, sesji tematycznych i ważnych deklaracji gospodarczych. Zarejestrowanych jest już blisko cztery tysiące uczestników, a wśród gości są Prezydent RP Andrzej Duda, Premier RP Mateusz Morawiecki oraz czołowi przedstawiciele biznesu, nauki, polityki i mediów.


Kongres 590 rokrocznie staje się areną, na której omawiane są bieżące problemy dotyczące krajowej gospodarki i biznesu. Zaproszeni prelegenci w każdym z bloków tematycznych będą starali się zdefiniować trapiące nasz kraj problemy oraz znaleźć na nie rozwiązanie. Podczas wydarzenia uczestnicy postarają się udzielić odpowiedzi na następujące pytania: Jak uwolnić potencjał polskiej gospodarki? Jakie bariery i ograniczenia wstrzymują polskich przedsiębiorców przed rozwojem? Co może być kołem zamachowym polskiej gospodarki?
Podczas kongresu przedstawiciele polskiego biznesu będą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą oraz postarają się wypracowywać propozycję rozwiązań instytucjonalnych, które przełożą się na rozwój polskiej gospodarki. Nie zabraknie czołowych postaci polskiej sceny politycznej, ekonomistów i ekspertów z wielu dziedzin gospodarki, prezesów i dyrektorów dużych firm oraz  przedstawicieli polskiej średniej i małej przedsiębiorczości.
Na Kongres 590 przybędą także goście specjalni z zagranicy. Swoją obecność zapowiedziała Sarah Chamberlain, przewodnicząca Republican Main Street Partnership, Apolo Ohno,
znakomity sportowiec, ośmiokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w short-tracku, Thomas J. Lee, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisors, Imran Kahn, były członek
zarządu Snap Inc., właściciela aplikacji Snapchat czy generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close.
Warto zaznaczyć, że program Kongresu 590 zaprojektowano tak, aby szczegółowo omówić realne wyzwania i problemy stojące przed polskimi przedsiębiorcami. W ciągu dwóch dni
goście będą mogli wziąć udział konferencjach, niezależnych prezentacjach i debatach panelowych poukładanych w następujących blokach tematycznych:
 gospodarka i ekonomia;
 inwestycje;
 handel i eksport;
 energetyka i polityka środowiskowa;
 system podatkowy;
 społeczeństwo
 biznes i przedsiębiorczość;
 nowe technologie.
Nowością trzeciej edycji wydarzenia będzie „Strefa debat”, podczas której uczestnicy w tzw. systemie dwa na dwa będą prezentować dwie odrębne wizje danego problemu.

Więcej informacji na: https://kongres590.pl/
FB wydarzenia: https://www.facebook.com/Kongres590/

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPalikówka: Jest już pierwsza stacja paliw na podkarpackiej A4
Następny artykułJasionka: Trwa Kongres 590. Zajrzeliśmy co się dzieje