Strona główna WIADOMOŚCI W Jarosławiu przy boisku SP nr 6 wykopano granaty moździerzowe

W Jarosławiu przy boisku SP nr 6 wykopano granaty moździerzowe

59
0

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu. Wczoraj, podczas prac ziemnych robotnicy wykopali tam granaty moździerzowe. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Dzisiaj rano, saperzy przejęli niewybuchy.

Od wczoraj policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Spytka w Jarosławiu. Tuż po godz. 17 do dyżurny jarosławskiej Policji został powiadomiony przez przedstawicieli firmy budowlanej, prowadzącej prace na terenie boiska szkolnego.
Na miejsce dyżurny skierował policyjnego pirotechnika. Z przeprowadzonego rozpoznania minersko-pirotechnicznego wynikało, że odnaleziono tam 6 granatów moździerzowych, z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku policjanci powiadomili saperów z Rzeszowa, szefa obrony cywilnej w Jarosławiu i dyrekcję szkoły podstawowej.
Boisko znajduje się w pobliżu budynku szkoły. Zajęcia dydaktyczne decyzją dyrekcji szkoły zostały odwołane.
Dziś od rana na miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, odnaleźli kolejne 24 granaty moździerzowe.


źr. KPP Jarosław