Strona główna JAROSŁAW Jarosławianin poszukiwany ENA zatrzymany w Wlk. Brytanii

Jarosławianin poszukiwany ENA zatrzymany w Wlk. Brytanii

21
0

W niedzielę na terenie Wielkiej Brytanii policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Jarosławia, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyznę zatrzymali brytyjscy policjanci, którzy w tej sprawie współpracowali z polską policją.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukiwali 37-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu. Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a następnie Czerwoną Notę.
Mężczyzna poszukiwany był od 2 lat, za przestępstwo uszkodzenia ciała. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że 37-latek przebywa poza granicami naszego kraju, najprawdopodobniej na terenie Wielkiej Brytanii. Tę sprawę przejęli funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji z komendy głównej, Interpolem, powiadomiono także EUROPOL.
Dzięki międzynarodowej współpracy służb, w niedzielę, w hrabstwie Kent, brytyjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 37-latka. Na chwilę obecną trwa proces ekstradycji.
źr. KPP Jarosław