Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Zamiast zwrotu nadpłaty za wodę, została okradziona

Jarosław: Zamiast zwrotu nadpłaty za wodę, została okradziona

7
0

Nadpłata w rachunku za wykorzystanie wody, była pretekstem działania złodziei w Jarosławiu. 82-letnia kobieta wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn. Sprawcy wykorzystali nieuwagę pokrzywdzonej i ukradli jej z portfela 600 złotych. Policjanci apelują: Seniorze bądź czujny – nie daj się oszukać!


Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych. Prosimy także rodziny osób samotnie mieszkających, by przestrzegały swoich najbliższych przed złodziejami, oszustami, a także domokrążcami.
Kilkanaście dni temu, 82-letnia mieszkanka Jarosławia została okradziona. Do drzwi pokrzywdzonej zapukało dwóch mężczyzn. Jeden z nich poinformował kobietę, że posiada nadwyżkę w opłatach za wodę i przyszedł zwrócić tę kwotę. Jednocześnie wyjął z teczki banknot 200 złotowy i poprosił kobietę o rozmienienie go na dwa banknoty po 100 zł, co miało ułatwić zwrot nadwyżki.
Pokrzywdzona wyjęła swój portfel i przekazała dwa banknoty 100-złotowe nieznajomemu. Wtedy jeden z mężczyzn opuścił mieszkanie, twierdząc, że idzie kontynuować rozliczanie kolejnych mieszkańców tej klatki, a drugi wszedł do łazienki pod pozorem sprawdzenia licznika. Po około 10 minutach również on opuścił mieszkaniec, twierdząc, że później przekaże potwierdzenie rozliczenia.
Dopiero wtedy kobieta zorientowała się, że nie otrzymała swojej nadpłaty, a z portfela zginęło jej jeszcze 400 złotych.
Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie ustalili, że jeden z mężczyzn miał około 50 lat, 170 cm wzrostu, był tęgi i miał okrągłą, rumianą twarz, z charakterystycznymi wypiekami. Ubrany był w ciemną kurtkę i spodnie.
Drugi sprawca był szczupły, nosił krótkie włosy i miał około 160 cm wzrostu.
Prosimy wszystkie starsze osoby mieszkające samotnie o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nie wierzmy w przekazywane przez nieznajomych informacje dotyczące nadpłaty za użytkowanie mediów – bo wtedy pod pretekstem rozmienienia banknotu, pokazujmy swój portfel, a często i oszczędności. Pamiętajmy, że rozliczenia należności i opłat dokonywane są przez firmy w sposób bezgotówkowy lub jako nadpłata zaliczana do bieżących płatności.
źr. KPP Jarosław