Jarosławscy policjanci prowadzą poszukiwania za 79-letnim mieszkańcem Sobiecina, Ryszardem Lechem. Mężczyzna wyszedł z domu 23 października 2018 roku i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci apelują do osób posiadających informacje o miejscu pobytu zaginionego o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu.

Mężczyzna cierpi na demencję starczą oraz ma zaniki pamięci. Z ustaleń policjantów wynika, że zaginiony Ryszard Lech często jeździł zielonym rowerem typu damka. Podjęte sprawdzenia nie doprowadziły do odnalezienia mężczyzny.

Rysopis zaginionego:
wzrost około 182 cm, krępa budowa ciała, włosy siwe krótko ścięte, uszy duże przylegające, nos duży szeroki, oczy niebieskie. Mężczyzna ubrany był w spodnie dresowe koloru szarego, bluzę dresową z polaru granatową, czapkę kaszkietową koloru czarnego, buty kozaki koloru czarnego do połowy łydki.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o miejscu pobytu zaginionego Ryszarda Lecha proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu telefon 16 62 40 310 lub 112, albo z najbliższą jednostką Policji.

źr. KPP Jarosław