Dzielnicowi z jarosławskiej jednostki zaprezentowali rodzicom i wychowawcom w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu walizkę edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Dzięki tej walizce rodzice i opiekunowie mogą zobaczyć jak wyglądają narkotyki, w jaki sposób są przygotowywane oraz przechowywane.

W piątek, sierż.szt. Agnieszka Stysiał i mł. asp. Dariusz Frań dzielnicowi jarosławskiej jednostki, w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu, przedstawili walizkę edukacyjną rodzicom i wychowawcom. Walizka jest narzędziem profilaktycznym, której celem jest edukacja w obszarze bezpieczeństwa, zagrożeń i profilaktyki w zakresie działania środków psychoaktywnych.

W walizce znajdują się imitacje różnego rodzaju środków odurzających oraz przyrządy do przewożenia i przechowywania narkotyków, do ich zażywania. Wśród nich są m.in. breloki czy inne zawieszki – piłeczki, które po rozłożeniu stają się młynkiem do mieszania narkotyków. Policjanci prezentują walizkę edukacyjną przede wszystkim nauczycielom i wychowawcom, aby wyostrzyć ich czujność.

Dzielnicowi w trakcie prezentacji odpowiadali również na pytania dotyczące skutków prawnych oraz zdrowotnych zażywania, posiadania oraz dystrybucji narkotyków przez nieletnich i dorosłych.

ź: KPP Jarosław