Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Ukrainiec przewoził żaby i węże bez pozwolenia

Jarosław: Ukrainiec przewoził żaby i węże bez pozwolenia

0
Reklama

Policjanci Komisariatu w Radymnie, wykonywali czynności w związku z udaremnieniem przemytu 166 egzotycznych gadów i płazów. Obywatel Ukrainy przewoził węże i żaby bez wymaganego zezwolenia. Zwierzęta, przewożone w bagażniku mercedesa, zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej.

Policjanci z Komisariatu w Radymnie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z Ustawy o ochronie przyrody. Kilka dni temu, na terenie przejścia granicznego w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej ujawnili, że 23-letni obywatel Ukrainy transportował egzotyczne zwierzęta nie posiadając dokumentów pozwalających na określenie gatunku oraz zezwalających na ich legalny przewóz przez granicę.
Po wstępnej identyfikacji zwierząt gadów i płazów przez eksperta ZOO oraz koordynatora ds. CITES z Izby Administracji w Rzeszowie okazało się, że spośród 166 przemycanych zwierząt, aż 116 okazów objętych jest Konwencją Waszyngtońską. 23-latek przewoził żywe gady i płazy w bagażniku pojazdu którym podróżował, w czterech zabezpieczonych styropianowych pojemnikach w których umieszczone były worki i pudełka.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli ujawnione zwierzęta, a 23-latka przekazali w ręce policjantów. Obywatel Ukrainy został już przesłuchany. Mężczyzna odpowie za wykroczenia z Ustawy o ochronie przyrody. Zwierzęta zostały przetransportowane do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.
W sprawie przewożonych okazów CITES wszczęto postępowanie karne, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie przyrody oraz Konwencji Waszyngtońskiej.

Reklama