W związku z interwencją funkcjonariuszy SG w jednej z kamienic w Jarosławiu, na polecenie Wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego, Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga skierował do Bieszczadzkiego Oddziału SG funkcjonariuszy z Biura Kontroli KGSG. Zespół ma wyjaśnić sytuację i zaproponować rozwiązania, które pomogą ograniczyć tego typu zdarzenia. Straż Graniczna przeprasza za zaistniałą sytuację i deklaruje pomoc psychologiczną rodzinie.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym miał przebywać mężczyzna podejrzany o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem oraz paserstwem wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze SG po stwierdzeniu, że mężczyzna przebywający w mieszkaniu nie jest osobą poszukiwaną, przerwali swoje działania.

W związku z tym, że świadkami interwencji były dzieci, do udzielenia pomocy psychologicznej na miejsce został skierowany psycholog z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Oprócz kontroli z Komendy Głównej SG równoległe działania wyjaśniające rozpoczął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie wydarzyła się w przyszłości.

źr. Rzecznik KG Straży Granicznej