Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Straż Graniczna wtargnęła do mieszkania, ale nie znalazła poszukiwanego. Teraz przeprasza...

Jarosław: Straż Graniczna wtargnęła do mieszkania, ale nie znalazła poszukiwanego. Teraz przeprasza rodzinę

0
Reklama

W związku z interwencją funkcjonariuszy SG w jednej z kamienic w Jarosławiu, na polecenie Wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego, Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga skierował do Bieszczadzkiego Oddziału SG funkcjonariuszy z Biura Kontroli KGSG. Zespół ma wyjaśnić sytuację i zaproponować rozwiązania, które pomogą ograniczyć tego typu zdarzenia. Straż Graniczna przeprasza za zaistniałą sytuację i deklaruje pomoc psychologiczną rodzinie.


Funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym miał przebywać mężczyzna podejrzany o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem oraz paserstwem wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze SG po stwierdzeniu, że mężczyzna przebywający w mieszkaniu nie jest osobą poszukiwaną, przerwali swoje działania.
W związku z tym, że świadkami interwencji były dzieci, do udzielenia pomocy psychologicznej na miejsce został skierowany psycholog z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Oprócz kontroli z Komendy Głównej SG równoległe działania wyjaśniające rozpoczął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie wydarzyła się w przyszłości.
źr. Rzecznik KG Straży Granicznej 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Nowa Rada Kobiet pomoże paniom
Następny artykułWadowice Górne, Mielec: 16-latek uciekał samochodem przed policją