Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Ruszyła budowa nowego dworca PKS

Jarosław: Ruszyła budowa nowego dworca PKS

0
Reklama

Prace budowlane rozpoczęły się od rozbiórki starych wiat dworca autobusowego, który powstał jeszcze w latach ’70 ubiegłego wieku. Nowy dworzec PKS ma być gotowy jeszcze przed końcem tego roku.


Dworzec jest budowany przez dużego inwestora z Żywca, spółkę Port, która wybudowała m.in. podobny obiekt w Łańcucie. Teren został jej wydzierżawiony na 30 lat i dlatego ani Powiat Jarosławski ani PKS Jarosław nie ponoszą w związku z budową żadnych kosztów.

Obok dworca powstaną tu również miejsca handlowe i usługowe dla pasażerów, jednak nie będzie to kolejna galeria handlowa– powiedział podczas wczorajszego briefingu starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Dworzec ma mieć 4 stanowiska przyjazdowo-odjazdowe, 8 miejsc postojowych dla autobusów oraz blisko 100. miejsc parkingowych.

Budowa nowego dworca to pierwszy etap realizacji planów, wg których w tym miejscu ma powstać kompleksowe centrum przesiadkowe dla pasażerów, także prywatnych przewoźników i MZK.

Reklama

Myślimy też o budowie w kolejnym roku przejścia podziemnego z ul. Słowackiego na dworzec, tak by ułatwić wyjazd pojazdów z planowanego centrum – podsumował starosta Chrzan.

źr. starostwo Jarosław

Reklama
Poprzedni artykułWetlina: Miał ponad 3 promile i prowadził samochód
Następny artykułMielec: Michał Janota trafi do Arki Gdynia