Blisko 2 promile alkoholu miał kierowca, który wczoraj wieczorem wjechał w ciągnik rolniczy zaparkowany na jednej z posesji na terenie Cieszacina Wielkiego. 35-letni mieszkaniec Jarosławia trzeźwieje w policyjnym areszcie.

W środę po godz.22, jarosławscy policjanci zostali skierowani do Cieszacina Wielkiego, gdzie kierowca audi uderzył w zaparkowany na jednej z posesji ciągnik rolniczy ursus. Funkcjonariusze na miejscu zastali nietrzeźwego kierowcę oraz nieletniego pasażera pojazdu.

Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że 35-letni mężczyzna, kierujący audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał na posesję, po czym uderzył w stojący tam ciągnik rolniczy. Uszkodzeniu uległy oba pojazdy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 35-latek ma orzeczony decyzją sądu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz odpowie przed sądem za wykroczenie oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu pomimo zakazu sądowego.

źr. KPP Jarosław