Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, zatrzymali kierującego peugeotem, który nie zapłacił za paliwo, przekraczał dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, spowodował 8 kolizji drogowych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Teraz 51-letni mieszkaniec Jarosławia, kierujący peugeotem odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 9, policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego, pełnili służbę na ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Nagle zauważyli peugeota jadącego pod prąd, który następnie najechał na linię podwójną ciągłą, po czym środkiem jezdni kierował się w stronę centrum miasta. W związku z tym policjanci natychmiast zawrócili i dając sygnały świetlne i dźwiękowe chcieli zatrzymać samochód. Kierowca peugeota nie reagował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie ucieczki kierujący peugeotem złamał szereg przepisów ruchu drogowego, między innymi jechał się z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, uszkadzał prawidłowo poruszające się pojazdy, najeżdżał na przejście dla pieszych, w chwili kiedy znajdowały się na nim osoby, poruszał się pomiędzy prawidło jadącymi pojazdami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Około godz. 9.10, kierujący peugeotem został zatrzymany na parkingu jednego z hoteli w Jarosławiu przez właściciela lokalu. Kierujący peugeotem wjeżdżając na parking uszkodził dwa pojazdy, które stały tam zaparkowane. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że peugeotem kierował 51-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala.

Wstępne ustalenia wykazały, że mężczyzna przed szaleńczą jazdą, na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo, za które nie zapłacił i odjechał z miejsca. W trakcie jazdy spowodował 8 kolizji drogowych i popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.