wtorek, 5 grudnia, 2023
Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Dożynki Archidiecezji Przemyskiej za nami

Jarosław: Dożynki Archidiecezji Przemyskiej za nami

0
Reklama

W niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. w Jarosławskiej Kolegiacie odbyły się XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Dożynki Powiatu Jarosławskiego. W dorocznym dziękczynieniu za plony wzięły udział delegacje z parafii archidiecezji przemyskiej i gmin województwa podkarpackiego.


 

Centralnym punktem Dożynek była Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala. Zebranych na uroczystości dziękczynnej za tego roczne plony powitał ks. prał. Kazimierz Kaczor, diecezjalny duszpasterz rolników.
Intencją Eucharystii, ale i motywem przewodnim homilii i przemówień była wdzięczność za Boże błogosławieństwo w pracy rolnika:
– Przybywamy dziś, aby podziękować Panu Bogu i ludziom. By podziękować temu niezwykłemu gospodarzowi, którym jest sam Chrystus. Przybywamy i pytamy: co mamy robić, jak mamy postępować? Co mówi Pan Jezus do polskich rolników, do rolników Podkarpacia? Jaka jest Jego wola? – mówił w homilii abp Adam Szal.
Eucharystia była też dziękczynieniem za ponad 35 lat posługi jako diecezjalnego duszpasterza rolników ks. prał. Kazimierza Kaczora. Emerytowany proboszcz z Haczowa pełnił tę funkcję najdłużej w całej Polsce. Od dzisiaj opiekę duchową nad rolnikami – zgodnie z wolą abpa Szala – będzie pełnił ks. Władysław Dubiel, proboszcz w Soninie.
 
 
 
Reklama
Poprzedni artykułStalowa Wola: Uciekał przed policją. Skończył w rowie
Następny artykułKolbuszowa: Pożar przy ul. Krakowskiej obok Drew Met