Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Bobry w pułapce. Interweniowała policja

Jarosław: Bobry w pułapce. Interweniowała policja

0
Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zostali wezwani, aby ratować uwięzione bobry. Zwierzęta zauważyli kajakarze. Dwa bobry zostały uwolnione z zasadzki i przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Mundurowi prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania kłusownika.

Wczoraj po godz. 10, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony przez kajakarzy płynących Sanem o tym, że w miejscowości Zgoda, na brzegu rzeki, znajdują się dwa bobry zaplątane we wnyki. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, którzy zostali skierowani na miejsce, w zaroślach przy rzece znaleźli dwa bobry, które padły ofiarą kłusownika. Zwierzęta zaplątane były za nogi, w stalowe linki przywiązane do gałęzi drzew. Na miejsce zostali wezwani pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, którzy uwolnili zwierzęta z wnyków kłusowniczych. Bobry zostały przewiezione do ośrodka, gdzie zostaną poddane szczegółowym badaniom z uwagi na doznane obrażenia. Gdyby w porę nie nadeszła pomoc człowieka, zwierzętom groziłaby śmierć.
Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki zastawione przez kłusownika. Prowadzą postępowanie, które ma ustalić sprawcę tego czynu. Policja apeluje do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu lub na numer alarmowy 112.
Zgodnie z art. 53 pkt. 5 ustawy o prawie łowieckim grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.
źr. KPP Jarosław

Reklama