Strona główna KROSNO Jan Domarski wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Kotwicę Korczyna

Jan Domarski wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Kotwicę Korczyna

107
0

Jan Domarski wraca do seniorskiej piłki. 73-latek poprowadzi występującą w krośnieńskiej klasie okręgowej drużynę K.S. Kotwica Korczyna.


Domarski zmienił na stanowisku Adama Domaradzkiego, który niedawno został szkoleniowcem 4-ligowych Czarnych Jasło. Kotwica poinformowała o nowym trenerze na swojej stronie:
Człowiek, którego chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Spostrzegawczy kibice mogli wypatrzyć Pana Jana na trybunach naszego stadionu już w niedzielę, gdzie obserwował mecz z drużyną z Ustrzyk Dolnych.Domarski we wtorek poprowadził pierwszy trening z zespołem. Prezesem i jednocześnie piłkarzem zespołu z Korczyny jest 27-letni Patryk Fryc (na zdjęciu z Janem Domarskim). Piłkarz grający na pozycji prawego obrońcy rozegrał 67 spotkań w Ekstraklasie w barwach Termaliki Bruk Bet Nieciecza i Wisły Kraków. Ponadto był zawodnikiem m.in. Stali Mielec, czy Floty Świnoujście.
Jan Domarski to brązowy medalista Mundialu w 1974. Rok wcześniej w meczu Anglia – Polska na Wembley zdobył gola decydującego o awansie Polski do mistrzostw świata, przez wielu Polaków uznawaną za najważniejszą bramkę w historii polskiej piłki nożnej. Ten gol do dzisiaj znajduję się na liście pięćdziesięciu najważniejszych bramek w historii światowej piłki nożnej. W swojej karierze reprezentował m. in. Stal Mielec, Stal Rzeszów, Nîmes Olympique. W 2004 otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.