Strona główna BIESZCZADY Jakie warunki na szlakach w Bieszczadach?

Jakie warunki na szlakach w Bieszczadach?

0
Park narodowy w Bieszczadach
Reklama

Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości 0-40 cm (lokalnie, w miejscach akumulacji ponad 130 cm).

Większe ilości śniegu zalegają przy górnych granicach lasu natomiast same połoniny miejscami są przewiane. W górach panuje I niski stopień zagrożenia lawinowego. Zalecamy posiadanie raczków i kijków, szlaki miejscami są oblodzone i śliskie– przekazał Bieszczadzki Park Narodowy.

Reklama

Należy zachować ostrożność ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty (Uwaga! drewniane elementy pomostów i kładek również mogą być śliskie). Przypominamy – dojazd do parkingu w Bukowcu na końcowym odcinku może być trudny do pokonania dla samochodów osobowych bez napędu 4×4. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodnicza w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.


UWAGA! Nadal obowiązuje zmiana przebiegu szlaku na ścieżce przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest czasowo zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!