Strona główna POLSKA I ŚWIAT Jak wygląda życie w najmniejszym państwie świata

Jak wygląda życie w najmniejszym państwie świata

0
Reklama

Cotygodniowe „Pytania do księdza”, które prowadzi na swoim profilu Fundacja Pro Spe to forma spotkań online z księdzem 🙂 Tym razem gościem specjalnym będzie Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka z Watykanu, która odpowie na wszystkie pytania dotyczące życia w najmniejszym państwie świata.

Magdalena Wolińska-Riedi jest korespondentką TVP z Watykanu, przez 16 lat mieszkała za bramą najmniejszego państwa świata. Jest jedną z 30 kobiet na świecie, która dostała obywatelstwo Watykanu oraz jedną z 400 osób, które tam mieszkają na stałe. Pracowała również jako tłumaczka sądów watykańskich.
Pani Magdalena czeka na Wasze pytania o Watykan, życie i codzienność w tym miejscu.

Q&A – Pytania do księdza to również odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wiary, obyczajów czy kościoła, na które odpowiedzi udzieli ks. Maciej Gierula.
Wśród pytań, które zostały ostatni zadane są:
📌Ilu Polaków pracuje w Watykanie?
📌Dlaczego w dzisiejszych czasach Kościół jest bardzo kojarzony z pieniędzmi, jak ksiądz się do tego ustosunkuje?
📌Dlaczego Żydzi nakrywają się kocem do modlitwy?
📌Czy ważne jest uczestnictwo we Mszy Świętej odprawianej przez księdza który ma zakaz odprawiania a mimo to odprawia i czy sakramenty na takiej mszy są ważne?
📌Mój synek gra w strzelanki – zabijanki. Czy to jest grzech? czy Jezus mu wybaczy? Czy ma iść do spowiedzi? Czy to to samo co zwykle morderstwo?
Kliknij tutaj i czytaj więcej.
Reklama