Strona główna KOBIETA Jak udekorować samochód na ślub?

Jak udekorować samochód na ślub?

0
Samochód do ślubu - ozdoby

Dekorowanie samochodu, którym para młoda wybiera się do ślubu, to już tradycja. Zależy jej by auto, którym nowożeńcy poruszają się, wyróżniało się wśród samochodów gości weselnych. Ci zaś też często dekorują swoje samochody, chcąc zaznaczyć, że są gośćmi weselnymi.

Dekorując ślubne auto nie musimy wydawać fortuny na dodatki. Samemu można stworzyć wyjątkową i oryginalną dekorację. Są jednak pary, które z pewnością wolą pozostawić strojenie samochodu profesjonalistom.

Jak samemu udekorować auto?

Najważniejszym elementem wystroju samochodu do ślubu jest zakup kwiatów. Zanim jednak zaczniemy stroić samochód należy sprawdzić, czy karoseria samochodu jest czysta. W przypadku wypożyczonego samochodu z serwisu, dostaniemy czyste i wymyte auto. W przypadku jednak, gdy do ślubu młodą parę powieźć ma samochód np. własny lub kogoś z rodziny, musimy zadbać o czystość pojazdu. Odtłuszczona powierzchnia, czysta i bez kurzu będzie idealnym podłożem dla przyczepności dekoracji ślubnych. Wybierając auto do ślubu wziąć trzeba pod uwagę, by było raczej w neutralnych kolorach, tj. czarny, biały, czerwony. Łatwiej do takich kolorów dobrać dekoracje samochodowe.

Młodzi często wybierają jeden rodzaj kwiatów, które towarzyszyć im będą w wyjątkowym dniu. Czy to w bukiecie pani młodej, butonierce, kościele (jeśli ślub będzie w świątyni) i na sali weselnej. Chcą też by takiego rodzaju kwiaty znalazły się w dekoracji samochodu. Należy pamiętać, że żywe kwiaty szybko więdną, więc strojenie auta żywą kompozycją należy zostawić na sam koniec, umieszczając kwiaty w gąbce nasączonej wodą. Dzięki temu dłużej cięte rośliny zachowają świeżość. Dla takich kompozycji przeznaczone są specjalne dekoracje autocorso z przyssawkami, dzięki którym przytwierdzimy bukieciki do maski czy drzwi samochodu.

Innym rozwiązaniem jest gotowa dekoracja ze sztucznych kwiatów, którą zakupić można czy to przez internet, czy w sklepach z ozdobami ślubnymi. Takie dekoracje działają podobnie jak żywe elementy przystrojenia. Mocuje się je na przyssawkach do auta. Warto przed ich instalacją na samochodzie rozplanować ich położenie, by stworzyć oryginalny układ dekoracji. Spotkać można dekoracje w kształcie serca, ułożone na skos na masce lub po bokach pojazdu.

W dekoracjach ślubnych często stosuje się też wstążki i balony. Należy pamiętać, aby montując tego typu ozdoby, nie wpływały na otwieranie i zamykanie drzwi, a przede wszystkim nie ograniczały widoczności dla kierowcy; czy to przez szyby, czy lusterka.

Balony to niezastąpione elementy dekoracji na ślubie i weselu

Ciekawym pomysłem na ozdobienie samochodu do ślubu jest montaż dedykowanych rejestracji. Młoda para często decyduje się na klasyczne z napisem „nowożeńcy” czy „para młoda”. Drukarnie i firmy reklamowe oferują też personalizowane tablice rejestracyjne z imionami nowożeńców, śmiesznymi tekstami i datą ślubu. Tablice takie mogą być miłą pamiątką wielkiego dnia.

Napis na tablicach rejestracyjnych to nowoczesna forma ozdobienia auta

W Polsce popularność zdobyta też przystrajanie samochodu do ślubu puszkami, które mocowane są z tyłu pojazdu. Podczas jazdy robią niezły hałas.

Profesjonaliści są zgodni co do zasady, że mniej, znaczy więcej. Decydując się na podróż do ślubu samochodem zabytkowym, czy limuzyną, nie trzeba przystrajać go zanadto. Również i klasyczne modele samochodów nie zawsze będą wyglądać ładnie podczas przystrajania ich zbyt dużą ilością ozdób.

Samodzielnie przystrajając samochód unikać powinno się dwustronnej taśmy, która może zniszczyć lakier, a także ozdób, które narazić mogą pojazd na porysowanie.

Samochód ślubny powinien wyróżniać się wśród samochodów gości

Profesjonalne przystrojenie

Tak jak można wypożyczyć samochód do ślubu, suknię, czy zainwestować w dekoratorkę do sali, można też zlecić przystrojenie naszego pojazdu profesjonalistom. Młode pary decydują się często, by samochód do ślubu został przystrojony przez kwiaciarki, które przygotowują bukiety do ślubu. Mają wówczas pewność, że dekoracja zostanie stworzona z dokładnie takich samych kwiatów i w takim samym stylu co inne elementy. Dodatkowo opłacając jedną firmę, ma się mniej zobowiązań na głowie. A wiadomo, że w czasie wesela pamiętać należy o zapłacie czy to orkiestrze, czy fotografowi, czy animatorce dla dzieci.

Poprzedni artykułCzy monitoring jest dowodem w sprawie sądowej?
Następny artykułWypadek awionetki pod Leskiem. Trzy osoby w szpitalu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here