Strona główna PRZEMYŚL IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej 

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej 

0
Reklama

Podczas Festiwalu czeka na nas prawdziwa uczta – ta duchowa, jak i muzyczna. W Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej zaprezentuje się łącznie 83 uczestników Festiwalu, wyłonionych z aż 146 nadesłanych zgłoszeń. W pierwszym dniu wydarzenia wysłuchamy solistów, którzy przyjadą nie tylko z Podkarpacia, ale z innych zakątków Polski – od sześciolatków, po dojrzałych artystów. Niedziela, to dzień poświęcony kategoriom zbiorowym. Będzie bardzo różnorodnie, bowiem usłyszymy duety, chóry, orkiestry, zespoły folklorystyczne i śpiewacze, scholę, a także zespoły wokalno-instrumentalne.

Organizatorami Festiwalu są Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. 

Reklama

Celem Festiwalu jest upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędniczych będących dziedzictwem kulturowym, promowanie młodych talentów poprzez prezentację twórczości artystycznej i środowisk twórczych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz integracja międzypokoleniowa.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 stycznia br. w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej. 

Reklama
Poprzedni artykułTusk w Kijowie. Spotkał się z władzami kraju
Następny artykułUtrudnienia na kolei. Wszystko przez pogodę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!