Strona główna HISTORIA Przemyśl: IV Marsz Orląt przed nami

Przemyśl: IV Marsz Orląt przed nami

0
Reklama

10 grudnia ulicami Przemyśla po raz czwarty przejdzie Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich. Wydarzenie upamiętnia 99. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Niżankowicami. 


Wydarzenie co roku gromadzi patriotów, działaczy organizacji narodowych, kibiców i mieszkańców Przemyśla. Marsz Orląt to sposób na oddanie czci młodym bohaterom poległym za wolność Przemyśla i Lwowa w 1918 r. 
Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godz. 15:30 w Przemyskiej Archikatedrze. Następnie nastąpi przemarsz ulicami Przemyśla, pod pomnik Orląt Przemyskich,  gdzie odbędą się dalsze obchody upamiętnienia walk polsko-ukraińskich sprzed 99 lat. Na Placu Orląt Przemyskich zostanie odśpiewany Hymn narodowy. 
Jak co roku, przybliżona zostanie historia zwycięskiej bitwy. Kilka słów na temat wydarzenia powie przedstawiciel Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, dr Grzegorz Szopa. 
Część oficjalną zakończy złożenie kwiatów i modlitwa. Po niej, w gmachu Dworca Głównego PKP przy Placu Legionów, odbędzie się montaż słowno-muzyczny, odnoszący się do wydarzenia. 
Na uroczystość zaprasza Społeczny Komitet Obchodów Rocznicy Bitwy pod Niżankowicami. Nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym. 

Reklama
Poprzedni artykułDziś światowy dzień chorego na AIDS
Następny artykułPogoda na grudzień