Strona główna KOLBUSZOWA Inwestował w bitcoiny, stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Inwestował w bitcoiny, stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

0

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego miał zarobić 60 tysięcy złotych, inwestując w bitcoiny. Warunkiem wypłaty pieniędzy, miało być zwiększenie limitu na koncie, w tym celu mężczyzna zaciągnął kredyty na łączną kwotę ponad 27 tys. złotych. Kiedy pożyczone pieniądze zniknęły z jego konta, a wygrana nie wpłynęła, zorientował się, że został oszukany.

W ubiegłym tygodniu, do komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie, w wyniku którego stracił 27 tys. złotych.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że za pomocą znalezionej w Internecie strony, rozpoczął inwestycje w bitcoiny. Inwestycje miały odbywać się automatycznie, a klientowi obiecywano czysty zysk, bez wkładu własnego. Z pokrzywdzonym kontaktował się telefonicznie mężczyzna, który zapewniał go, że w wyniku inwestycji, wygenerował już zyski rzędu 60 tys. złotych. Aby jednak mógł fizycznie wypłacić pieniądze, pokrzywdzony musiał zainstalować aplikację AnyDesk, a następnie zwiększyć limity pieniędzy na koncie. W tym celu mężczyzna miał zaciągnąć pożyczki, aby dofinansować rachunek.

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, zgodnie z instrukcją, zatwierdził umowy pożyczkowe o łącznej wartości ponad 27 tys. złotych. Pieniądze najpierw trafiły na jego konto, a następnie bez wiedzy pokrzywdzonego, zostały one przelane na inne konta. Kiedy na rachunek nie wpłynęły obiecane zyski, mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie został oszukany.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Poprzedni artykułMorderstwo w Przemyślu. Zatrzymano 18-latka
Następny artykułW Nagnajowie zderzył się trzy pojazdy. Są poszkodowani
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj