Strona główna WIADOMOŚCI IMGW znów ostrzega: Będzie mocno wiało!

IMGW znów ostrzega: Będzie mocno wiało!

0
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące silnych podmuchów wiatru w regionie. 


IMGW wydał ostrzeżenia związane z roztopami oraz silnym wiatrem ( I. i III. stopnia). 
Od 11.12 do 12.12. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim prognozuje się stopniowy wzrost temperatury powietrza od 0°C rano do 12°C w godzinach południowych oraz opady deszczu od 0 mm do 3 mm powodujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy. W pozostałym okresie ważności ostrzeżenia temperatura utrzymywać się będzie w zakresie 4°C do 8°C. Wiatr o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h, z porywami do 115 km/h, z południa.
W tym samym czasie, również w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 70 km/h do 80 km/h, z porywami do 140 km/h, z południa. Obserwuje się porywy wiatru do 110 km/h (Dukla). Wieczorem i w nocy prognozuje się porywy miejscami do 140 km/h, a wysoko w górach do 160 km/h. Od godzin porannych siła wiatru będzie stopniowo słabnąć.
Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemu telemetrii i obserwacji systemów detekcji atmosfery. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
W najbliższych dniach prognozowane są również intensywne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów w okresie od 18:00 12.12.2017 do 18:00 13.12.2017 miejscami do 35 mm.
źr. IMGW

Reklama
Poprzedni artykułMorawiecki Premierem. Ogłosił skład Rady Ministrów
Następny artykułPrzemyśl: Straż Graniczna skontrolowała bazar