Strona główna WIADOMOŚCI IMGW ostrzega: Gwałtowne wzrosty poziomu wód w podkarpackich rzekach i burze z...

IMGW ostrzega: Gwałtowne wzrosty poziomu wód w podkarpackich rzekach i burze z gradem

1000
0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego przez burzami z gradem i gwałtownym wzrostem poziomu wód w rzekach regionu.

Burze z gradem/1
ObszarDotyczy powiatów: dębicki,kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.
Ważnośćod godz. 12:30 dnia 14.05.2021 do godz. 22:00 dnia 14.05.2021
PrzebiegPrognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.
UwagiBrak
Prawdopodobieństwo80%
Zjawisko/Stopień zagrożeniaGwałtowne wzrosty stanu wód/1
ObszarZlewnie : Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, Wisłoki, Brenia, Łęgu, Nidy, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej, Wieprza, Krzny (małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie)
Ważnośćod godz. 12:30 dnia 14.05.2021 do godz. 9,00 dnia 15.05.2021
PrzebiegW obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.
UwagiInformacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).
Prawdopodobieństwo70 %

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here