Strona główna RZESZÓW II Liga: Mecz Stali Rzeszów z Sokołem Ostróda przełożony

II Liga: Mecz Stali Rzeszów z Sokołem Ostróda przełożony

0
Reklama

2 grudnia miał odbyć się mecz 16. kolejki II. Ligi rozgrywek piłki nożnej między Stalą Rzeszów, a Sokołem Ostróda. Ze względu na koronawirusa, mecz przełożono.


W oświadczeniu na stronie Stali Rzeszów czytamy:
Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej w dniu dzisiejszym (wtorek, 01.12.2020 r.) oficjalnie poinformował kluby, że w związku z przekazaną przez klub Stal Rzeszów informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, mecz 16. kolejki 2. ligi między drużynami Sokół Ostróda a Stal Rzeszów, zaplanowany na 2 grudnia 2020 r., został przełożony na termin późniejszy.
Informacja o nowym terminie zawodów zostanie przekazana w odrębnej korespondencji.Testy wymazowe wśród zawodników były pobrane niedzielę i dały wynik pozytywny. Wśród zakażonych jest siedmiu piłkarzy, a także dwóch członków sztabu. W ubiegłym tygodniu wśród testów znalazły się pierwsze pozytywne, wówczas cała drużyna została skierowana na kwarantannę.
Jak poinformowało Polskie Radio Rzeszów:

„Grupa piłkarzy, która jest na kwarantannie od ubiegłego tygodnia będzie mogła wrócić do grupowych treningów w piątek, pod warunkiem, że kolejne testy dadzą wynik negatywny. Ci którzy w drugim badaniu okazali się pozytywni najwcześniej będą mogli trenować w następny wtorek. To oznacza, że do skutku może nie dojść również zaplanowane na niedzielę starcie z Hutnikiem w Krakowie”.
Reklama