Strona główna WIADOMOŚCI I Warsztaty Młodzieżowych Grup Pożarnicznych

I Warsztaty Młodzieżowych Grup Pożarnicznych [foto]

0

30 lipca 2022r. – na terenie przyległym do remizy OSP Medynia Łańcucka- miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zostały zorganizowane I Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w ramach zaprzyjaźnionych i chętnych do wzięcia udziału 9 jednostek OSP, tj.: Czarna, Krzemienica, Rakszawa, Białobrzegi, Kosina (powiat łańcucki), Sietesz (powiat przeworski), Trzebownisko, Wysoka Głogowska (powiat rzeszowski) oraz MDP organizatora.

Mając na uwadze dogodne warunki terenowe przyległe do naszej remizy, każdej jednostce zostały przydzielone do przygotowania i przekazania dzieciom tematy :

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej – ratownictwo wodne

OSP Krzemienica – rozwinięcie bojowe

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebownisku -musztra

OSP Wysoka Głogowska – ratownictwo wysokościowe

Ochotnicza Straż Pożarna w Sieteszy – łączność

Ochotnicza Straż Pożarna w Kosinie – ratownictwo medyczne

Ochotnicza Straż Pożarna w Białobrzegach – tor sprawnościowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Rakszawie – zestawy hydrauliczne

Ochotnicza Straż Pożarna w Medyni Łańcuckiej – zestawy pneumatyczne.

Drużyny zmieniały się co pół godziny, aby zapoznać się z kolejnym zagadnieniem.

Członkowie poszczególnych MDP otrzymali czapeczki (każda jednostka inny kolor), które jednocześnie będą stanowić dla nich pamiątkę z wydarzenia.

W warsztatach wzięło udział i było zaangażowanych 142 osoby w tym: 108 członków MDP, 28 opiekunów oraz 6 osób z OSP Medynia Łań. do obsługi przedsięwzięcia.

Dzień upłynął w atmosferze nauki i doskonalenia nabytych dotychczas umiejętności. Młodzież miała okazję rozszerzyć zainteresowania związane ze strażą pożarną a także ciekawie spędzić czas z rówieśnikami z innych jednostek OSP. Jesteśmy przekonani, że druhny i druhowie odjechali z tych zajęć bogatsi w wiedzę o przedstawione zagadnienia.

W trakcie przerwy, uczestnicy posilili się posiłkiem przygotowanym przez druhów. Na koniec nastąpiło podsumowanie warsztatów.

Na pewno jest to przedsięwzięcie, które należy w kolejnych latach kontynuować. Bezsprzecznie bowiem warto inwestować czas i środki w młodych ludzi, by za kilka lat zasilili grono dorosłych strażaków OSP, chętnych do działań na rzecz lokalnych społeczności. Niewątpliwie, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to przyszłość jednostek OSP – gwarancja na dalsze, właściwe jej funkcjonowanie, gdyż bez ludzi nie ma Straży- podsumowali wydarzenie organizatorzy.

Poprzedni artykułAktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej
Następny artykułKompleks sportowo-rekreacyjny w Sanoku już otwarty
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj