Strona główna PRZEMYŚL Huwniki, Przemyśl: Z Afryki do Polski pieszo przez granicę

Huwniki, Przemyśl: Z Afryki do Polski pieszo przez granicę

0
Reklama

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali troje imigrantów z Erytrei. Granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Od początku tego roku, na Podkarpaciu zatrzymano już 12 Afrykańczyków, którzy usiłowali nielegalnie dotrzeć do Europy.


W niedziele (15 lipca), troje imigrantów z Erytrei (północno-wschodnia Afryka) nielegalnie, pieszo przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy SG z Huwnik w m. Leszczyny niedaleko Przemyśla.
Afrykańczycy, 25 letnia kobieta i dwóch jej kolegów (25 i 26 lat), chcieli dostać się do UE, aby tam podjąć pracę zarobkową.
Cudzoziemcy wyjaśnili, że od kilku tygodni są w podróży. Z Erytrei udali się do Sudanu, następnie samolotem do Moskwy, potem samochodem do Kijowa i dalej w rejon granicy z Polską. Celem ich podróży miały być Niemcy.
Aktualnie, trwają czynności zmierzające do przekazania zatrzymanych z powrotem na Ukrainę.
W tym roku to już kolejna grupa nielegalnych imigrantów z Afryki zatrzymana na Podkarpaciu. Łącznie zatrzymano 12 Afrykańczyków. Dominują obywatele Maroka (6), nastepnie ob.Gwinei (3) i troje z Erytrei.
Łącznie, od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano około 100 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do UE.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułPonad 67% PIT-ów na Podkarpaciu złożono online
Następny artykułGóra Jawornicka: Feralny dzień na drogach. Pożar tira na DK 19