Strona główna KROSNO Huta poezji- ObudźMY miasto. Kolejna inicjatywa w Krośnie

Huta poezji- ObudźMY miasto. Kolejna inicjatywa w Krośnie

0
Reklama

Huta poezji”, to inicjatywa organizowana przez dwójkę młodych osób z Krosna: aktywistkę Gabrielę Kościelniak oraz poetę Pawła Kusiaka. Nasze działania zostały umożliwione poprzez dołączenie do projektu „ObudźMY miasto”, o którym więcej poczytać można tutaj: https://www.facebook.com/Obud%C5%BAMY-Miasto-100119408932444 

Huta Poezji powstała z inicjatywy działaczki Gabrieli Kościelniak i poety Pawła Kusiaka, w ramach projektu „BudziMY miasto” we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie, Krośnieńską Biblioteką Publiczną, Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza oraz Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Zdecydowaliśmy się na stworzenie takiego wydarzenia, ponieważ zauważyliśmy, że w Krośnie wiele stref kultury jest już zagospodarowanych i dobrze rozwiniętych, ale poezja jest dziedziną, którą prawie nikt się nie zajmuje. Chcemy to zmienić. Dodatkowo leży nam na sercu los początkujących poetów i poetek, którzy, mimo największych chęci i talentów, mogą mieć znaczny problem z rozwijaniem swoich umiejętności.

Reklama


Wydarzenie trwać będzie w dniach 17-19 września tj. piątek – niedziela. Na uczestników czeka szereg spotkań i warsztatów poetyckich z wybitnymi twórcami współczesnymi.

1- 7 września od 11:00 do 15:50, spotkanie i warsztaty z Edwardem Pasewiczem, warto jednak wspomnieć, że jest to uznany twórca, poeta, prozaik, dramaturg i kompozytor. W tym roku nominowany do Nagrody Nike za ostatni tom poetycki („Sztuka bycia niepotrzebnym”).

18 września od 10:00 do 18:45, spotkanie i warsztaty z Katarzyną Szwedą oraz Pawłem Kusiakiem. Katarzyna to poetka i fotografka z Podkarpacia. Za debiutancki tom „Bosorka” była nominowana do Silesiusa. Zajmuje się Łemkowszczyzną. Paweł, to młody poeta z Krosna, współtwórca wydarzenia. Jego debiutancka książka ukaże się końcem tego lub początkiem następnego roku, ale już teraz zyskał uznanie krytyków i innych poetów. – 19 września od 12:00 do 14:30 – panel dyskusyjny z twórcami wydarzenia oraz zawiązanie krośnieńskiej grupy poetyckiej dla początkujących poetów i poetek. 


Reklama
Poprzedni artykuł78-latka potrąciła rowerzystkę z niemowlakiem. Dziecko trafiło do szpitala
Następny artykułUwaga! Wycofano ze sprzedaży popularne suplementy z witaminami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!