Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Hurko. Kierowca osobowego citroena potrącił mężczyznę. Poszkodowany obywatel Ukrainy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 13, na w miejscowości Hurko, na drodze krajowej nr 28. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, kierujący osobowym citroenem, jadąc z Medyki w kierunku Przemyśla potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Mężczyzna chciał przejść z lewej strony na prawą stronę jezdni. Poszkodowanego z obrażeniami przewieziono do przemyskiego szpitala. Zarówno kierujący jak i pieszy byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Przeprowadzono oględziny, wykonano dokumentację fotograficzną.

Na śliskiej nawierzchni i przy ograniczonej widoczności wystarczy krótka chwila nieuwagi – kierowcy lub pieszego – by doszło do poważnego w skutkach wypadku.

Przypominamy!

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Najczęstszymi przyczynami potrąceń są przede wszystkim lekceważenia przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących jak i samych pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że najczęstszym powodem tych zdarzeń jest także niedostosowanie prędkości przez kierujących do panujących warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię.

źr. KMP Przemyśl