W ostatnich dniach, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej kilkukrotnie ujawniali w zatrzymanych do kontroli drogowej pojazdach, papierosy pochodzące z przemytu. Właściciele nielegalnych towarów zamierzali wywieźć je jak najdalej w głąb Polski i tam odsprzedać z dużym zyskiem.

Wczoraj tj. poniedziałek 29 stycznia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju, współdziałając razem funkcjonariuszami KAS, ujawnili w samochodzie  marki Volkswagen Passat skontrolowanym w miejscowości Jarosław,  410 paczek papierosów o wartości 5,6 tys. zł. Towar zapakowany był w torby podróżne znajdujące się w części bagażowej pojazdu. Do posiadania nielegalnych papierosów przyznał się kierowca samochodu – obywatel Polski, mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.

Natomiast funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie w czwartek 25 stycznia ujawnili w zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie marki Fiat, 690 paczek papierosów o wartości 9,5 tys. zł.  Towar ukryty był pod poszyciem pojazdu. Papierosy przewoził obywatel Ukrainy.  Dzień później tj. 26 stycznia również funkcjonariusze SG z Lubaczowa ujawnili tym razem w samochodzie marki Hyundai, ponad 900 paczek papierosów o wartości 12, 5 tys. zł. Papierosy ukryte były w baku na paliwo oraz pod kloszami tylnych lamp. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy.

Funkcjonariusze z Medyki zabezpieczyli największa w ostatnich dniach ilość nielegalnych papierosów. W samochodzie marki Opel, który strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej w Przemyślu, ujawnili 1,5 tysiąca paczek papierosów – wszystkie bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Ich  wartość to  prawie 21 tys. złotych. Papierosy przewoził obywatel Polski – mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Osoby , które przewoziły nielegalne towary akcyzowe usłyszały zarzuty karno – skarbowe. Dalsze czynności w sprawach prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej pod nadzorem właściwych miejscowo prokuratur.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili w zatrzymanych do kontroli drogowej samochodach ponad 8 tys. paczek papierosów o wartości 112 tys. zł.

 

źr. BiOSG