Strona główna JASŁO Harklowa, Jasło: 74-letni mężczyzna zginął w pożarze

Harklowa, Jasło: 74-letni mężczyzna zginął w pożarze

0

74-letni mężczyzna zginął w pożarze domu w miejscowości Harklowa w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn.

Jak podaje serwis podkarpacie112.pl strażacy informację o pożarze otrzymali dziś po godz. 07:20. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów straży pożarnych.
Okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Po jego ewakuacji z budynku natychmiast podjęto reanimację. Niestety, nie udało się uratować życia 74-latkowi.
Pożar ugaszono bardzo szybko. Ogień pojawił się za kuchenką gazową, która służyła do dogrzewania domu. Mimo, że pożar był bardzo mały spowodował bardzo duże zadymienie budynku.
W podsumowaniu 2017 roku podkarpaccy strażacy podają informację, że w pożarach w minionym roku zginęło 15 osób. Pozostałe ofiary śmiertelne to głównie ofiary wypadków drogowych, utonięcia i śmiertelne zatrucia czadem. Łącznie w zdarzeniach, do których byli wzywani zginęło 186 osób.  Ponad czterem tysiącom rannym została udzielona pomoc. Łącznie strażacy wyjeżdżali do prawie 23 tysięcy zdarzeń. Dwie trzecie z nich to tak zwane miejscowe zagrożenia, czyli interwencje niezwiązane z ogniem.
źr. podkarpacie112.pl, KW PSP w Rzeszowie
Poprzedni artykułLeżajsk: Uciekinier ze szpitala psychiatrycznego chodził po parapetach okien
Następny artykułRzeszów: CBŚP rozbiło polsko-ormiańską grupę przestępczą [VIDEO]