Strona główna JAROSŁAW Grzybiarz zgubił się w lesie. 73-latek szczęśliwie odnaleziony

Grzybiarz zgubił się w lesie. 73-latek szczęśliwie odnaleziony

0
Reklama

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 73-letniego mężczyzny, który wszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Na szczęście miał przy sobie naładowany telefon komórkowy i zawiadomił policję. Dzięki temu, że funkcjonariusze mogli z nim utrzymywać kontakt telefoniczny, szybko udało się go odnaleźć. Mężczyzna podziękował policjantom za pomoc.

W sobotę około godz. 11.30, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od grzybiarza, który swój samochód zostawił niedaleko leśniczówki w Łapajówce, a sam zgubił się w lesie. Gdy uznał, że nie jest w stanie samodzielnie odnaleźć drogi, zadzwonił po pomoc.

We wskazany rejon pojechali policjanci z posterunku w Wiązownicy. Funkcjonariusze odnaleźli pojazd zgłaszającego, przy którym znajdował się kolega grzybiarza. Mężczyzna oświadczył, że od dłuższego czasu chodzi po lesie i szuka znajomego, ale bezskutecznie. Z uwagi, że nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego, nie mógł skontaktować się z kolegą i zawiadomić służb.

Reklama

Podczas poszukiwań w lasie, funkcjonariusze co jakiś czas włączali sygnały świetlne i dźwiękowe, by nakierować zaginionego. Dodatkowo nawiązywali z nim kontakt telefoniczny. Po około dwóch godzinach, 73-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, był już bezpieczny. Mężczyzna oświadczył, że czuje się zmęczony, ale nie potrzebuje pomocy medycznej.

Odnaleziony grzybiarz przeprosił za spowodowane zamieszanie i podziękował policjantom za pomoc.

Policjanci radzą, by na grzyby nie wybierać się samotnie, szczególnie, gdy słabo znamy teren, w którym mamy zamiar je zbierać. Pamiętajmy, by na wyprawę do lasu zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy. To często jedyna rzecz, która pozwala na skuteczne wezwanie pomocy i ustalenie miejsca pobytu w rozległym terenie. Zadbajmy o odpowiednią odzież, bo warunki atmosferyczne jesienią potrafią gwałtownie się zmienić.  Warto zadbać też o elementy odblaskowe, dzięki którym po zapadnięciu zmroku będziemy mogli zostać prędzej zauważeni. Dobre przygotowanie do leśnej wyprawy na grzyby, może nam oszczędzić przykrych konsekwencji lub niebezpiecznych sytuacji.

Reklama
Poprzedni artykułSiedem firm z regionu wyłudzało VAT. Firmy fałszowały dokumenty
Następny artykułPrzejażdżka zakończona dachowaniem. 31-latek miał ponad 3 promile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!